המלצות מפייסבוק

תקשיבו..ספר גאוני..ישבתי מרותקת ומקופלת ממתח עד הסוף, איזו עלילה מקורית והכתיבה רהוטה וכייפית . חבל שהוא קצר, יכלתי לטבוע בעלילה עוד 250 עמודים. מרוב שנהנתי קראתי כל פרק פעמיים ;)

Oshrat Malach

Ortal Edri

ברגע שספר תופס אותך ולא נותן לך להרים את הראש ממנו ! זה בדיוק הקטע שאת יודעת שנתקלת בספר מצליח! תודה על שעות קסומות מלאות במתח טהור! אהבתי מאודדדד!

Inbar Kaminzki

טוב סיימתי לקרוא את הספר ויש מילה אחת וואו מדהים כתוב כל כך מותח נהנתי מאד וממליצה בחום.

דנה דנה
איזה ספר מתח מעולה,
הרגע סימתי אותו ואני יכולה להגיד לך שהספר מעולה וסוחף עלילה מתוחה עד הרגע האחרון. אני אהבתי

קרן ביבי

מתוקתי...המון זמן לא קראתי מתח.
אבל ....הצלחת לסחוף אותי לדימיונות ,ולרומן קליל ,וסוחף עם ספר מהממם ומעניין עם סוף לא צפוי ובמפתיע...שהשאיר לי אחלה זיכרון ספר נהדר!
מחכה בציפייה לספרך הבא.

לואיסה פורמן

כתבתי על הספר שלך ב״תולעת ספרים״ והמלצתי עליו באהבה רבה ❤ 
תודה על ספר מענג

Tal Nahman

תודה לך על חווית קריאה מדהימה.
קראתי את הספר ביום כיפור ונהנתי מכול רגע.
הצלחת להפתיע אותי וזה דבר שלא קורה הרבה ;)
מחכה לספרים הבאים שלך.
צופה לך עתיד מלא במילים.

Ariela Baum

אחרי כמה חודשים טובים וארוכים שלא הצלחתי למצוא את הזמן לקרוא ספר, נשבתי לספר הזה .. סיימתי אותו כלכך מהר ולא הצלחתי לעזוב עד שאקרא הכל ! תענוג מחכה לעוד ספרים שלך !!

Shanim Maimon

Dikla Perlmutter

לאחר תקופה קצרה של מחסום קריאה, הייתי חייבת משהו שיפתח לי את הצ''קרות ויחזיר לי את התשוקה לקרוא. בבואי אל מדף הספרים, אצבעי עברה על כל הכרכים שטרם קראתי ורק מחכים שאפתח אותם. שלפתי את "תעתוע אפל" שקרץ אלי בהבטחה. היתה לי הרגשה שהחיבור יהיה טוב ושאעביר אתו סופ"ש סוער מתמיד.
ואכן כך היה וזה ממש בלשון המעטה. מכירים את זה שאתם הולכים לחנות ממתקים, חלון הראווה מושך אתכם פנימה, אבל רק כשאתם נכנסים לחנות אתם מבינים עד כמה נשאבתם, כמה איכותיים הממתקים ושבעצם עד שסרקתם את החנות לעומק עוד לא ראיתם כלום? אותו דבר בדיוק חוויתי עם הספר. הוא שבה אותי פנימה בעוצמות שאין לתאר, שלא חוויתי כבר הרבה זמן. הרגשתי את המתח
וההתרגשות זורמים לי בוורידים ובסוף אפילו הזלתי דמעה.

קצת על הספר עצמו: תעלומה של רוצח סדרתי המחסל דוגמניות יפהפיות לאחר שדואג שהמראה שלהן יושחת, טרם נפתרה. חוקרת בשם שרון דייויס מקבלת את התיק לידיה ומנסה לתפוס את הרוצח. במקביל אנו פוגשים גם דוגמנית על מצליחה העומדת בסכנת חיים ואת דמות הרוצח עצמו ומניעיו. זה ממש על פני השטח, כי יש כל כך הרבה רבדים, טוויסטים והפתעות שמי שיקרא עתיד לגלות. היה רגע מסוים, רגע השיא מבחינתי, שהלסת שלי פשוט היתה ברצפה, והמיטה שלי די מוגבהת...
הסופרת עשתה פה עבודה מצוינת. היא בנתה את העלילה בצורה גאונית, פיזרה את כל חלקי הפסיפס החסרים לתמונה והגישה לנו את צירופם לא על מגש של כסף אלא לאחר תלאות הדרך ומריטת שערות מטאפורית. השפה עשירה, קולחת ושנונה, וזה רק הוסיף לאפקט הכללי. השפה בגוף שלישי מתאימה פה במיוחד, שכן כל פעם מואר הזרקור על דמות אחרת ונותן לקורא לחוות אותה. קשה לקלוט שמדובר בספר ביכורים של סופרת צעירה, הוא מוגש לקורא בצורה מקצועית, אמינה וסוחפת לאין ערוך.

סיימתי את הספר לפני כמה שעות טובות, אך הוא עדיין בתוכי, הוא הותיר בי הרבה תובנות ומחשבות. בקריאה ראשונה יצאתי די נאיבית, כך שאני חייבת לעצמי עוד סיבוב כדי להרגיש חכמה ;)
מבקשת למסור לכותבת המופלאה תודה מעומק הלב על חוויה עוצמתית שהחזירה לי את חדוות הקריאה. מקווה שאת כבר עובדת על הספר הבא ומחכה לו בשקיקה!

התלבטתי עם איזה ספר לבלות השבת ונזכרתי בספר תעתוע אפל שרכשתי לא מזמן. הרגע סיימתי אותו. ספר מותח שלא ניתן להוריד מהיד. כל השבת הייתי דבוקה לספר. מומלץ מומלץ מומלץ!

אושרית מויאל

דנה עשית זאת שוב ובגדול!!
אחרי שבלעתי את תעתוע אפל בכיפור האחרון, חיכיתי בסבלנות לעוד ספר ממך.
לשמחתי לא הייתי צריכה לחכות הרבה זמן, ואיך שגיליתי שמתחילה מכירה מוקדמת, היה לי ברור שארכוש אותו.
ובכן, "ראי כוזב" הגיע אליי, לא ישר קראתי אותו, אבל הוא קרץ לי מהשידה ליד המיטה.
יום רביעי בערב אמרתי לעצמי, ''אקרא רק פרק אחד וזהו'' , ממש.
התחלתי לקרוא, קראתי על בקי וכל מה שהיא עברה, היא ילדה חזקה.
על שרון האישה החכמה והחזקה, אהבתי את הדמות שלה, אישה שלא מוותרת גם כשנראה מבוי סתום.
וג'ייקוב... מה אפשר לומר על ג'ייקוב, דמות שאפשר שסמוך עליה.
דנה יקרה שלי, הספר ממכר, אי אפשר להפסיק לקרוא, מהנה ביותר.
ולסיכום - דנה תעשי לי עוד ספר :-)

Adva Ben-Levy

דנה!!!
לפני שנהו וחדש הכרתי אותך בשבוע הספר שרכשתי את ספרת הראשון תעתוע אפל והשנה שוב רגשתי את הספר השני ראי כזוב שמאוד אבל מאד אהבתי!
את מוכשרת ברמו את יודעת לבנות מתת. ולספר את הספור בצורה של סופרים שכותבים מתח ומתרגמים אותם....
אבל אני גם כועסת עלייך!!!! מאד מאד למה צריך לחכות שנה שלמה עד שיצוא ספר הבאה שלך לכי תשבי ותמצאי לנו עד ספר ועד ילד ועד אחד.... חחחח וכמו שמשהיא מהבנות אמרה לך תעשי לי ספר...
דנה את ענקית ומי שאומר לך אחרת לא קרא את ספריך....

קרן ביבי

הקוראת יובל בס, אתר גודרידס: 

ראי כוזב

אוקיי, לאחר מחסום של קריאה במשך של כשנה התחלתי את ראי כוזב.
למרות שהיו טיפה קשיים בקריאת הספר(בכל זאת, כמעט שנה לא קראתי), סיימתי את ראי כוזב.
ספר מותח ומדהים לא פחות מתעתוע אפל  ונהנתי מאוד לקרוא אותו. 
מחכה לספרים הבאים שלך

על הספר

על הדמויות

על הכתיבה

לסיכום

ראי כוזב

הספר קולח וכתוב נהדר. בראש כל פרק יש תאריך, מה שמוסיף לאווירת המתח והציפייה. הספר כתוב בסדר הארועים הכרונולוגי ולמעשה כולו נוצר בסיפור של כ- 3 שבועות, עם תחילת הפרשה, הפיענוח,והסוף.

ספר טוב, מותח וזורם. העלילה מושכת ואין רגע דל. העלילה מתפתחת בכוון לא צפוי וגורם ההפתעה מושך לקרוא עוד. הסיפור רלבנטי לחיינו בתקופה של מלחמות המשטרה בארגוני הפשע, והנושא שלו על סדר היום שלנו יותר ויותר בזמן האחרון. אמנם הסיפור מתרחש בניו יורק אבל הוא בהחלט יכול להיות סיפור של משפחה ישראלית שצריכה לשנות את זהותה, לעבור מקום ,לשנות אורח חייה, וכל זאת כדי להמשיך לחיות.

למרות שבתחילה חשבתי שהספר ייסוב סביב בקי הצעירה, הסיפור התפתח וגיליתי שהדמות המרכזית היא דווקא שרון. שרון היפה והחכמה, עוף מוזר במשטרה עקב יופיה ושנינותה, מתגלה כבחורה פיקחית, אמיצה, וחברותית. המסירות שלה לתפקידה אינה נותנת לה ליצור קיצורי דרך או לעבור לתפקיד זוהר יותר עם הטבות והקלות. יחד עם שרון אנחנו מקבלים את כריס החבר האוהב והסבלני, את ג׳יימס, קולגה שהיה רוצה להיות יותר מזה, ואת ויל, חתיך מיליונר שגם הוא מקווה ליותר.

ערב רגיל מטלטל את חייה של בקי בת ה 16. היא מגלה שחייה היו אוסף של שקרים וזהותה שונה לחלוטין ממה שהיא האמינה. חייה מתהפכים לכוון מוזר, מפחיד ונורא. אין לה ברירה אלא לחפש זהות אמיתית בניו יורק הרחוקה.
למשטרת ניו יורק יש בלשית יפה וחכמה בשם שרון דייויס. שרון נקלעת לחייה של בקי ומנסה להחזיר את חיי בקי לשפיות ולאחות את השברים תוך כדי עבודתה והאחריות המוטלת עליה כשוטרת.

ראי כוזב

לזה אני קוראת ספר נפלא!
הסיפור מתחיל בצורה מטלטלת כזו שבאמת, הקורא מרותק ונשאב פנימה ואינו מפסיק לקרוא.
הבלשית היקרה שלנו, שרון דיוויס, שהכרנו בספרה הראשון של דנה "תעתוע אפל", מקבלת מנת פרסום הגונה בתקשורת בניו יורק לאור פתירת פרשיית היפהפיות הנמות שפתרה בספר הראשון. אך הסירו דאגה מליבכם, מי שלא קרא את הראשון לא מפסיד חוליה חשובה בספר הזה. בסך הכל שהדמויות הן זהות: שרון, כריס ורוב. שלושתם מהמשטרה 
העלילה פה נעה בשני מישורים. יש את סיפור המסגרת שזה פרשיית רצח של נערת ליווי מפורסמת מאוד, שהייתה קשורה בשערוריית פרסום "הפנקס השחור" שלה. חשיפתו הרעידה את העיר לאחר חשיפת הרשימה. יום אחד, היא נמצאת מוטלת בסמטה כשלכאורה היא מתה ממנת יתר ונשדדה. מתברר בדיעבד שזה היה רצח מתוחכם ביותר.
בעוד שרון מתחבטת בכיוונים המובילים אותה למבוי סתום, היא מקבלת שיחת טלפון מאמה שדורשת ממנה להתייצב אצלה בבית במיידי. מה שמצטייר כמצב חירום משפחתי, מתגלה כעוד מקרה רצח וחטיפה מורכב. מה ששרון אינה יכולה לשער, זה שפתרון שתי הפרשיות קשור במהודק לדמות מפתח בשתיהן.
זה סיפור מתח מורט עצבים ומסקרן מתחילה ועד סוף. עברתי תסכולים עם שרון בניסיון להבין מה קורה שם. בדרך כלל כשיש סיפר מסגרת וסיפור שני הרץ לאורכו, אחד גורע מהשני או שפשוט מרגיש מיותר. פה זה ממש לא כך. שני הסיפורים כתובים בצורה נפלאה ובמהודק בכדי לתמוך אחד בשני בצורה יוצאת מן הכלל. התענגתי על כל מילה.
סיפור על זנות באיליטה של ניו יורק; שחיתות פוליטית; המאפיה במיטבה; נקמה; תוכנית להגנת עדים שיורדת לטמיון; תאוות בצע; תשוקות שאינן נגדעות לאור נסיבות החיים; אהבת משפחה והליכוד בין חבריה; עזרה ממקומות בלתי צפויים; אומנות ואהבה.
מה שהרגשתי ישירות מהעמוד הראשון היה הבשלות שבכתיבה. אם אני משווה עם תעתוע אפל, רואים שדנה, בתור כותבת, עברה כברת דרך מבחינת סגנון וטווית עלילה משובחת.
מחכה לספר הבא וממליצה בחום לקרוא את היצירה היפה הזו.

ראי כוזב

"עוד מהספר הראשון שלה חשבתי שדנה היא שדה. לכן כאשר היא אמרה שהיא מוציאה ספר חדש, ישר רצתי לכיכר תל אביב לקנות אותו. אז אתמול ישבתי על הספה והתחלתי לקרוא ואם לא היה 2 לפנות בוקר, הייתי מחרפנת אותה!!
ספרים על רצח יש, ספרים של תוכנית להגנת עדים יש...
אבל הקסם שלה זה לקחת את המוכר ולשטות בך, כי בדיוק ברגע שאתה בטוח שאתה יודע הכול... מגדל הקלפים שלך מתמוטט ואתה מגלה מציאות אחרת לגמרי.
ממש אהבתי את הסיפור ואני כבר מחכה בכיליון עיניים לספר הבא. מי שלא קרא עדיין, מציעה לכם עצה קטנה... אל תגידו כמוני: "אני אקרא רק פרק אחד," כי ברגע שתתחילו, לא תוכלו להפסיק.

ראי כוזב

דנה המהממת,
נפלה בחלקי הזכות לקרוא את ראי כוזב ראשונה ואני ממש ממש מודה לך!
זה לא סוד שאני לא אוהבת ספרי מתח, אני בכלל לא קוראת כאלה, אבל אחרי שקראתי את תעתוע אפל הבטחתי שכל ספר שלך אקרא!
ראי כוזב ממש לא מאכזב, זה ספר מעולה עם עלילה זורמת שמלאה בפיתולים והפתעות לכל אורכה. נפגשתי שוב עם שרון, והכרתי את בקי, וגם כריס פה ועוד דמויות חדשות ומעניינות שאני רק מחכה שיקבלו ספר משלהן... מי לא ירצה לקרוא על ויל וג''ייקוב ?
בקיצור לא יכולתי להניח מהיד ומי שלא קרא עדיין שירוץ מהר לקנות...ואת תמשיכי לכתוב במרץ...את עושה את זה מדהים!
♥♥♥♥♥♥

תעתוע אפל

ספר נהדר!
ספר המשלב מתח עם רומנטיקה.
ניתן למצוא בו נחישות מול רוע, סודות מול שקרים ובסיום יש טוויסט מוצלח.
כבר בתחילת הסיפור זהות הרוצחת ידועה!!. רוצחת נשים שמטרתה אחת לרצוח נשים יפיפיות שלכולן מכנה משותף (בהמשך מגלים מה המכנה).
הסיפור מתרחש בשני מוקדים שלבסוף מצטלבים – הראשון, גלוריה הדוגמנית המוצלחת והמהממת ביופיה, יוצאת לקמפיין ייחודי שמציג את היופי הכי עוצמתי שיש. המוקד השני מתמקד ברוצחת ובניסיונות של המשטרה לגלות מי עומד מאוחרי המעשה. שרון השוטרת, הניחנת בתכונות של עקשנות וראיה רחבה ועמוקה על הדברים, חוקרת את הרציחות ללא קצה חוט עד שאחרי כ3 שנים רמז שעל פניו נמראה תלוש ולא קשור תופס אותה ומשם כמו כדור שלג הקצוות מתחילות להתחבר.
הכתיבה קלילה וקצבית עם מתח מוצלח.
הדמויות קצת שטחיות אבל בספר הספציפי הזה באמת לא היה צורך להעמיק בהן. החשוב הוא לא מה קורה "מאוחרי הקלעים" של הדמויות אלא איך עוצרים את הרוצחת מלבצע את הרצח הבא.
בהתחלה ציינתי שיש מתח עם רומנטיקה, אז כמו ברוב ספרי המתח אלו שני נושאים שמאוד מחוברים, מכיוון שהספר לא ארוך (258 עמ'') הכל מתרחש מאוד מהר. אם אתם מאמינה באהבה ממבט ראשון תהנו מאוד מנושא בספר. אם לא, אני ממליצה לבוא בראש פתוח!
זהו ספרה הראשון של דנה מויסון – שני דברים בלטו לי בכתיבתה: הכישרון ואהבה לז''אנר המתח.
נהנתי לקרוא את הספר כניקוי ראש אחרי שבוע לא פשוט שעברתי.
אחלה ספר, מומלץ.

ראי כוזב

''ראי כוזב'' הינו הספר השני של דנה מויסון, קדם לו ''תעתוע אפל''. שעליו כתבתי בזמנו שהוא: "ספר מוצלח אשר משלב בתוכו מתח עם רומנטיקה וניתן למצוא בו נחישות מול רוע, סודות מול שקרים ובסיום יש טוויסט מוצלח". ארבע שנים אחריו מגיח לחיינו ספר מתח נוסף פרי עטה. חיכיתי רבות ואני לכתוב שמדובר בסיפור מלוכד וחכם, עם מספר סצנות מצמררות בדיוק כמו אני מצפה שיהיו בספרי מתח.
מתחילת הסיפור אנו מתוודים לכמה דמויות: למשפחתה של בקי והסתבכותו של אביה, לשוטרת חריפת המחשבה, שרון דיוויס ולאדם חסר רחמים הדורש נקמה ולקבל חזרה את שני מיליון הדולרים שנגנבו ממנו.
אביה של בקי הסתבך עם האנשים הלא נכונים. הוא הפך חמדן, הכסף סנוור אותו, הוא חשב שלא ייתפס, שהוא מצליח להיות חכם מאחרים אך כל זה התנפץ לו בפנים. כשנתפס, המשטרה לא השאירה לו יותר מידי בררות והציעה לו לפתוח את הפה ולקבל הגנה עבור משפחתו או להיזרק לכלא – מקס בחר במשפחתו. הוא ומשפחתו נכנסו לתוכנית להגנת עדים וחיו את חייהם. אך ברקע היה אדם שהיה לו מספיק זמן לבנות ולתכנן את הנקמה, יש מי שלא סלח ולא שכח. בערב אחד, שאינו נראה שונה מיתר בערבים בתקופה ההיא, המשפחה מחוסלת ומקס נלקח כשבוי כדי שיגלה היכן החביא את הכסף. בקי, בתו בת שש-עשרה לא הייתה נוכחת במקום ולכן חייה ניצלים אך מנקודה זו כל מה שהכירה מתערער. היא מקבלת קופסא ובה אחת מהאצבעות ידיו של אביה. המכתב המצורף לא משאיר מקום לספק ונותן לה עשרה ימים לאתר את מקום הימצאו של הכסף. האיום: בכל יום שיחלוף ללא ממצאים אצבע מידיו של האב תיכרת. הבלשית, שרון דיוויס נחלצת לעזרתה יחד עם ג''ייקוב שעד אירוע זה, בקי ראתה בו דוד, אך בעצם הוא מרשל בתכנית להגנת עדים – המטרה להציל את חיי האב, להשאירו עם כמה אצבעות שניתן ולאתר את הכסף הנעלם.
מדובר בעלילת מתח לא שבלונית הכתובה היטב, ומתלכדת לציר אחד. ההתחלה מתמקדת בשלושה מוקדים אך קל להבין את האירוע וזמן ההתרחשות (ישנו ציר זמן בפתיחת כל פרק).
הדמויות כתובות היטב, הראשיות ומשניות. ישנה גיבורה חזקה ואינטליגנטית שאינה תופסת את הפוקוס של העלילה. כשהיא לא נמצאת בסצנה מסוימת עדיין הקורא נשאר מרותק ומקבל רמזים נוספים לפתרון הסופי. אהבתי את שרון. דמות לא מצועצעת, לא דמות שבלונית ואהבתי שדברים קורים מבלי לגרום לה להיות סופר-וומן. אין רעש וצלצולים סביבה ועבודת המשטרה שלה יוצרת אותנטיות וזה גרם לעלילה להיקרא ברציפות. מצאה חן בעיניי גם דמותה של בקי, הנערה בת השש-עשרה אשר האירועים משפיעים אליה – מצד אחד נשארה נאמנה לגילה, גיל הבגרות על שלל מושגיו אך אנו מרגישים שבגרה בלילה הנוראי של חייה. היא דורשת לדעת את העובדות ובאותה נשימה סומכת על אחרים.
היופי בספר, מעבר לדמויות, הוא בהקשרים בתוך העלילה, בדיאלוגים, בחיבור הקצוות. בסיום הקריאה לא נשארים קצוות פתוחים, זה חשוב. מויסון דואגת שהקוראים יישארו ערניים ויוצרת אירועים משניים אשר גורמים לעלילה להתעבות ולהיקרא בדרמטיות, במתח ובתחושה מאוד מציאותית.
הכתיבה טובה ומהודקת. העלילה מעניינת והצגת האירועים נעשתה בצורה מפותלת אך קלה להבנה כך שהספר נקרא בקצב - מקרים נפרדים שסוף מתקשרים.
בספר מתח חשוב שיהיו טוויסטים וב-''ראי כוזב'' ישנו טוויסט מעניין. ישנם סופרים שכותבים עלילה מנופחת אשר גורמת לקורא להישאר סקרן ומאידך יוצרים עניינים שוליים – פה לא תמצאו זאת. העלילה שלמה. זהו ספר שאינו עבה אך לא הייתי מוסיפה או מורידה אירועים כי כל דבר במינון הנכון. ניסיתי לחשוב על דברים שהציקו לי, במקרה הזה אין. הייתי שמחה לומר שהספר קצר, אך זה רק בגלל שאני באמת אוהבת את הראש של דנה מויסון וצורת כתיבתה. במקרה של הספר הנוכחי כל המוסיף גורע. היה טאצ'' טוב בכל ממד שחשוב לי: עלילה, דמויות, דמיון ומתח.
מקווה שלספר הבא שתכתוב, לא אאלץ להמתין כמה שנים, אני כבר מחכה.
מומלץ – קריאה מהנה,
יעל

תעתוע אפל

יש ספרים שאין מה לעשות חייבים להעביר אותם לדורות הבאים.
טוב אולי קצת נסחפתי... אבל יש ספר שברגע שאתה מסיים לקרוא אתה צריך לקחת לעצמך כמה דקות של שקט כדי שהספר יחלחל לך לתודעה ותבין את מה שהרגע קראת, ואחרי שהבנת אתה מרגיש צורך לשתף כל בן-אדם שני בחוויות הקריאה שלך.
תכירו את הספר "תעתוע אפל" מאת דנה מויסון.
לא קראתי את התקציר, רק אמרו לי שהוא ספר מתח, שאני חייבת לקרוא אותו והוא ישאיר אותי בהלם. אז אחרי אינספור המלצות רכשתי את הספר.
התחלתי לקרוא את הספר ביום שישי וסיימתי היום בבוקר (אם לא היתה לי עבודה באמצע או שעות שינה להשלים סביר להניח שהייתי מסיימת לפני.( אז מה בעצם גרם לי להשאב לספר ולסיים אותו כל כך מהר?
מישהו "מלמעלה" מספר את הסיפור. יש לי אהבה לא מוסברת לסגנון כתיבה כזה - מעטים מצליחים לגרום לקורא להתחבר לדמויות וכאן הסופרת הצליחה ובגדול!

אין דמות שלא רציתי לקרוא עליה!
לכל דמות יש תפקיד חשוב.
כל משפט מוביל לאירוע אחר.

הסיפור נכתב בצורה פשוטה אבל..וזה אבל גדול (!) הוא לא פשוט בכלל!

אפילו פעם אחרת לא מצאתי את עצמי חוזרת לעמוד או לפסקה הקודמת כדיי להבין מי דיבר או עשה, כי לא היה צורך.

אם כבר ספר מתח אז לפחות להפעיל את הראש ולנסות להבין - האם פספתי משהו? מה עכשיו יקרה? האם המשפט המודגש הזה יתרום למשהו?
כבר בפרק השני אתם תדעו מי הרוצח. הסופרת לא חששה לגלות את כל הקלפים.
הרדיפה אחר הרוצח בזמן שאתם כקוראים יודעים מי זה ושהוא נמצא במרחק של סך הכל כמה עמודים - זה עשה לי את כל הסיפור.
לעקוב אחרי שתי דמויות שרודפות אחת אחרי השניה בזמן שאתם יודעים את האמת זה כמו לראות סרט ולצעוק לטלויזיה "אל תלכי לשם מפגרת! את הולכת למות!"

גיליתי שזה כל הכיף! לדעת משהו שכביכול האחר (או במקרה הזה הדמות) לא יודע ולראות במו עיניך איך הכל מתחיל להתחבר.


בין הרדיפות ומקרי הרצח ישנו גם סיפור אהבה לא קטן. מצאתי את עצמי מחייכת מדי פעם ומקווה בדיוק כמו הדמויות -שמשהו יתפתח בניהם. הסיפור הקטן הזה היה חמוד ומבחינתי הוא היה "פיסת השקט" של הספר.
מודה שהייתי בטוחה שזה עוד ספר מתח שאדע מה קורה לאורך כל הספר והופתעתי לגלות שממש לא! זה רחוק ממה שחשבתי.
הסופרת דנה עשתה זאת בצורה מדהימה!

נהנתי מכל עמוד, פסקה, שורה ומילה מהספר.
ומחכה כבר לספר הבא של הסופרת!
ממליצה מכל הלב

הסופר אמנון ז'קונט, אתר גיבור תרבות

תעתוע אפל

"תעתוע אפל" הוא ספר מתח הכתוב היטב: במרכזו רוצח סדרתי של נשים יפהפיות שגוויותיהן נמצאות במקומות שונים כשהן מושחתות. שרון דיוויס, בלשית ממשטרת ניו יורק, יוצאת למסע חקירות כדי לגלות את האחראי לסדרת הרציחות. עוד מעורבות בפרשה דוגמנית ואשת עסקים שיש לה מה להסתיר. התפניות בעלילה מפתיעות, והפיתרון גם הוא לא צפוי. אל אלה נוסף גורם הזמן האוזל ופועל כנגד החוקרת, שספק אם תצליח להציל את הקורבן הבא....

הסופרת רינת קליין, אתר נוריתהה

תעתוע אפל

ספרי מתח מתחלקים בדרך כלל לשני סוגים: סוג אחד בו לא ידועה זהות הרוצח ואז השאלה היא "מי?" וסוג שני בו ידועה זהות הרוצח ואז השאלה היא "למה?". המותחן של דנה מויסון הוא מהסוג השני.
למה קלי דיינס, עורכת מגזין אופנה, אישה נורמטיבית, אחת מעמודי התווך של הקהילה, מתעללת ורוצחת בדם קר נשים צעירות ויפות? שרון דיוויס, חוקרת ניו יורקית קשוחה ועקשנית מנסה למצוא פתרון לתעלומה זו תוך משחק של חתול ועכבר עם הרוצחת. גם כשנראה שקלי דיינס מקדימה את המשטרה בכמה צעדים, שרון לא מתייאשת ומנסה לפענח את הפרשה גם אם לפעמים המרדף הזה בא על חשבון חייה הפרטיים.
לבסוף החידה באה אל פתרונה, אך האם זה הפתרון המתבקש? לא בטוח!
הספר קולח והקריאה בו מותחת ומסקרנת. ההתחלה איטית יותר, אך הקצב עולה העלילה מסתבכת והעניין עולה.
אישית פחות התחברתי לסיפור הרומנטי שמתרחש במקביל סיפור הרוצחת הסדרתית, סיפור שתופס קצת יותר מדי מקום בעיניי ומושלם מדי עבורי, דבר שלא פגם בהנאה שלי מהספר.

תום אדיסמן, פורטל תרבות 1909

תעתוע אפל

"לא בכל יום מגיע לידי ספר ביכורים של סופרת צעירה שמצליח לסחוף אותי, מבלי לדפדף קדימה. כזה הוא ספרה של דנה מויסון. עיתונאית צעירה שהוציאה בגיל 23 את ספרה הראשון, ומסתמנת ככשרון בתחום ששווה בהחלט לעקוב אחריו." 

הבלוגרית מירב גת, אתר נוריתה, מועדון הקוראות של סלונה

תעתוע אפל

אני חובבת ספרי מתח וזהו ספר מתח קליל וסוחף שלא תניחו מהיד עד שתסיימו.
תעתוע אפל הוא ספר מתח שבמרכזו רוצח סדרתי של נשים יפהפיות המותיר במקומות שונים בעיר ניו יורק גוויות מושחתות.
שרון דיוויס היא בלשית ממשטרת ניו יורק היוצאת למסע חקירות כדי לגלות מיהו האחראי לסדרת הרציחות הללו.
בלשית הנחושה להציל את הקורבן הבא ובזמן.
מתחילת הספר ברור וידוע מיהו הרוצח/ת והשאלה הגדולה היא - “למה?”
חשבתי בעת גילוי זהות הרוצח/ת, כי הספר הסתיים, אך בכל זאת מצאתי עצמי ממשיכה לקרוא עד הסוף.
התחלת הספר איטית, אך הקצב והעניין עולים וגוברים עם התקדמות העלילה.
מומלץ!

הקוראת מורן קו, אתר סימניה

תעתוע אפל

ואו! כבר הרבה זמן לא יצא לי לקרוב ספר שסיימתי אותו בנשימה אחת, ללא יכולת להוריד אותו מהידיים שלי!
כל העלילה כתובה בצורה מותחת, מעניינת, זורמת.
מסופר על בלשית משטרה אשר מסתמכת על האינסטיקטים שלה ברדיפה אחרי רוצחת סדרתית שכבר שנים רוצחת נשים רבות בגלל היופי שלהן, ועוד לא תפסו אותה ולא היה קצה חוט למי שהיא.
בתחילת הספר די גילו מי הרוצחת ואני חשבתי בגלל הגילוי המהיר הזה לא יהיה לאן להמשיך את הסיפור ותהיתי מה יעלה בגורל הספר, אך טעיתי!!!!! הסוף הפתיע אותי מאוד ולא ממש ציפיתי לו :)

הקוראת סיגל, אתר סימניה

תעתוע אפל

ספר מעולה קולח מרתק ומותח. מרגע שהתחלתי לקרוא נהנתי ממנו מאוד.
כמובן שהופתעתי מהסוף.
כל הכבוד דנה מחכה שתכתבי עוד...
גילוי נאות: אני לא קוראת הרבה מהז'אנר של ספרי המתח,
אך את הספר הזה נהנתי מאוד לקרוא.

הקוראת Yuli, אתר סימניה

תעתוע אפל

וואו אחד מספרי המתח היותר טובים שיצא לי לקרוא! ממש ממש נהנתי ממנו והסיפור באמת היה גאוני. יש לי מנהג כזה (שאני ממש ממש שונאת אבל לא עומדת בפיתוי) שכול ספר שאני מתחילה לקרוא בערך אחרי כמה פרקים אני חייבת לקרוא כמה שורות מהפרק האחרון\אפילוג\אחרית דבר וכול דבר שמרמז על העלילה. לעשות את זה בספר מתח זה עוד יותר מעצבן והורס וחשבתי שהספר אבוד אבל בכול מקרה המשכתי לקרוא, חשבתי שאני יודעת את הסוף אבל ברגע שהתקדמתי יותר ויותר עם העלילה פשוט הבנתי עד כמה הספר גאוני, למרות שידעתי את הסוף ולמרות שהייתי בטוחה שזה נהרס בסופו של דבר מבלי לקרוא את כול הספר אי אפשר להבין כלום. קראתי כמה שורות מהסוף וכבר ניסיתי לקשר את העלילה והדמויות למצב שנגלה אלי והוא היה שונה לגמרי ממה שבאמת הבנתי אחרי קריאת כול הספר, כולכך שמחתי שהוא לא נהרס לי לגמרי! אחרי הספר הזה אני ממש הולכת להחמיר עם עצמי ולא לעשות את זה יותר בחיים!!!
העלילה הייתה גאונית, אהבתי שזה עוסק בעיקר בנשים וזה מראה שגם נשים הן כלבות מניאקיות ואכזריות לא פחות מגברים, נכון שכשאומרים אישה מתכוונים למישהי עדינה ויפה אבל אי אפשר להתעלם מהנשים הגועליות שיש ואהבתי שהפעם יתיחסו אלינו כאל הדבר הרע, היא רוצחת. בכללי כול הסיפור עוסק בנשים, אהבתי את זה לגמרי! גם השוטרת גם הרוצחת וגם הדוגמנית - כולן נשים ובעולות התפקידים הכי חשובים בספר

מירה רוזנפלד, אתר נוריתהה

ראי כוזב

"הנערה הצעירה נעצה מבט חרד בחבילה שאחזה. היא התירה את חוט הקשירה בידיים רועדות.
כשפתחה את קופסת הקרטון והבחינה בתכולתה – צווחה באימה.
אצבע כרותה ומדממת נחה בתחתית הקופסה.
טבעת הנישואין המוכרת עדיין חובקת אותה".
כך נפתח ספר המתח השני של הכותבת הצעירה והמוכשרת דנה מויסון.
בתחילת הספר אנו מכירים את בני משפחת מיטשל, האם אמילי, האב מקס, הבת בקי והבן ברנדון. ארוחת ערב שגרתית בבית המשפחה, ותוך רגעים ספורים חיי המשפחה משתנים מקצה לקצה.
קולות ירי מחרישי אוזניים קוטעים את האווירה השלווה, וגודעים את חייה של אמילי האם. עוד, פוצעים היורים את הבן ברנדון באורח אנוש.
בקי, הבת, שלא נכחה בבית בעת האירוע, מגלה את הנורא מכל כשרואה את אמה ואחיה ירויים, ובחיפוש קל מגלה שגם אביה נעדר.
מכאן, היא אמורה להתחיל את חייה. היא נחשפת לסוד גדול ואפל מעברה ומתחילה לחקור את המתרחש ולנסות להבין לאן אביה נעלם, האם הוא עוד חי, וכיצד, אם בכלל ניתן להצילו.
במקביל, אנו פוגשים בספר את שרון דיוויס, בלשית מצליחה במשטרת ניו יורק- אותה הכרנו כבר בספרה הקודם של דנה מויסון, תעתוע אפל, בפרשיית היפיפיות הנמות.
חייבת לציין שהיה תענוג לפגוש דמויות שכבר הכרתי מספרה הקודם. יחד עם זאת, זה המקום להדגיש הדבר לא הפריע למי שגם לא קרא את הספר הקודם וניתנו לאורך כל הספר הסברים למי שלא מכיר את הדמויות. הספר בהחלט עומד בפני עצמו. שרון דיוויס חוקרת פרשיית רצח חדשה של רטייסי נבארו, נערת ליווי ידועה, שהולכת ומסתבכת.
מקס, האב, נחקר על ידי עבריין צמרת, שלו מסתבר, עבר עשיר עימו, והוא מנסים להשיג כסף שנגנב ממנו. מעבר לזה לא אוסיף, על מנת לא לחשוף פרטים שעשויים להרוס את הקריאה למי שטרם קרא את הספר.
הספר נע בצורה יפה בין הסיפורים ומשלב ביניהם בצורה נפלאה.
מדובר בספר מתח, קליל, הנקרא בתוך שעות ספורות.
ממליצה לחובבי המתח ולמי שרוצה להעביר כמה שעות של כיף.

CU ראי כוזב !!!!
סוחף מהשניה הראשונה ועד לסוף שמשאיר טעם לעוד. דמויות חזקות, סיפור שונה ומפתיע, אהבה, מתח ועם הפתעה מיוחדת כמו שרק ‫#‏דנהמויסון‬ יודעת!!!

מיטל מילר

דנדוש
מדהימה כל פעם מחדש!
איזה ספר נפלא, מתח מתובל בעלילה משובחת.
נהניתי מכל רגע, אתגרת אותי... לא היה לי שמץ של מושג מי...
אני אוהבת את ויל. נקודה
ושרון מהממת וחריפה בדיוק כמו שאני אוהבת את הגיבורות שלי
את כותבת נפלא! מחכה לספר הבא באהבה גדולה
שמחה שזכיתי לקרוא את ספרייך וריגשת עם ההקדשה בספר השני ממי
בהצלחה בהמשך הדרך!
ת מ י ד כאן עבורך

Oshrat Malach‎ 

אהבתי , אהבתי, אהבתי. פעם ראשונה שלא רציתי שהנסיעה ברכבת תיגמר. כמעט פיספסתי את התחנה שלי. הראי לא איכזב. קחי אותי שרון....

Sigal Burshtein Almog‎ 

ראי כוזב, במילה אחת וואו!
ספר מעולה, זורם, סוחף ומלא בהפתעות.
לא הנחתי אותו עד שכמובן סיימתי    
ממליצה בחום עד הספר הבא.

Colette Elyakim

ביקורות נוספות